Snake Venom serum

Серум од змијски отров

980.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Серум од змијски отров  е базиран на полипептид кој се наоѓа во отровот на змијата, Vropper, Tropidolaemus wagleri. Клиничките тестови покажаа дека таа е способна да ги намали  брчките со инхибирање на мускулните контракции со значително намалување на брчките и длабочината на најизразените брчки, зајакнати со други активни состојки на тестираната ефикасност како хијалуронска киселина, ретинол, коензим Q-10, еластин, токоферол, витамин Б-Е и коички дипалмитат.

Упатства за употреба: нанесете двапати дневно на чисто   лице  и врат со мека масажа.

Козметички производ за надворешна употреба.

Се чува вон дофат на деца.

Избегнувајте контакт со очите и избегнувајте ја неговата употреба за време на продолжено изложување на сонце

Понудата вклучува:

1x Snake Venom serum

 

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Snake Venom serum”