Snake venom Bodymilk

Млеко за нега на тело

990.00ден

Категорија: Tag:
  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

SNAKE VENOM е базиран на plypeptide пронајден во отровот. Оваа активна состојка е тестирана и  придонесува за намалување на линиите   и длабочината на најизразените брчки, зајакнати со други активни состојки  како што се хијалуронска киселина Коензим Q-10, колаген, еластин, идеални активни состојки за регенерација и зачувување или борба против стареењето.

Маслата што се користат, како масло од слатки бадеми, гарантираат  нема да  ја остават кожата мрсна или блескава поради високата пенетрациона моќ.

Алое Вераделува смирувачки, лековитите и смирувачките својства, се  најосновните фактори  кои ќе ја заштитат вашата кожа во текот на денот, давајќи ѝ на вашата кожа трајна свиленост која ќе биде забележана од првата употреба и нејзиниот деликатен парфем ќе ве потсети дека SNAKE VENOM продолжува да делува на вашата кожа.

Упатства за употреба: нанесувајте два или три пати на ден на темелно исчистена кожа со мека масажа.

Мерки на претпазливост: избегнувајте ја неговата употреба за време на продолжено изложување на сонце.

Избегнувајте контектирање на очите.

Само за надворешна употреба.

Се чува вон дофат на деца.

Понудата вклучува:

1 x Snake venom Bodymilk 200 ml

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Snake venom Bodymilk”