Scratch Solution

2,990.00ден

Категорија: Tags: , ,
  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Scratch Solution- сетот за отстранување на гребатинки е специјално формулиран за отстранување на гребнатини на површината, гребење и отоци од боја на вашето возило за само неколку секунди.

Комплетот вклучува  напредна супер-фина течна формула, експлицитно дизајнирана да работи со професионален уред  за нанесување кој е  лесен за употреба.

Со голема брзина на вртење на алатката се создава потребна топлина и триење што ја активира  способноста на формулата длабоко да навлезе во гребнатинката, трајно отстранувајќи ги гребените на површинските гребнатини и другите несовршености на бојата, оставајќи извонреден висок сјаен финиш.

За подлабоки гребнатини, овој производ може само да го намали нивниот изглед. Може да се употребува кај сите автомобилски видови боја, вклучително, целулоза, единечна компонента и акрилни јасни палта со 2 пакувања, системи за бојадисување MS / HS, керамички јасни палта, палто со ултравиолетова боја, палта од вода.

Scratch Solution може да се користи и на чамци, камиони, моторцикли како и за домашни уреди.

  • Понудата вклучува: 1 x уред за полирање, 2 x средства за полирање, 1 x четка за цистење, 1 x микрофибер навлака , 1 x  правосмукалка за во кола, 1 x држач.

 

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Scratch Solution”