Reduform

Reduform-Појас + крема за слабеење

1,980.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Револуционерниот систем за слабеење кој зема замав ширум светот конечно пристигна во Македонија

REDUFORM методот е научно откритие кое го отстранува масното ткиво од абдоменот толку брзо и ефективно

Reduform методот е единствениот на пазарот кој вклучува нова генерација на природен керамички минерал. Неговите црвени честици се активираат кога ќе стапат во контакт со телото и делуваат директно на масното ткиво, разредувајќи го и поттикнувајќи го да исчезне.

Во комбинација со кремата, неговата висока топлинска спроводливост ја зголемува температурата на абдоминалниот дел. Оваа топлина го забрзува протокот на крвта и нашата метаболичка активност. За само десет минути предизвикува низа реакции кои предизвикуваат масното ткиво да исчезне и што е уште подобро, кога појасот ќе се отстрани, неговиот ефект трае уште повеќе од три часа.

Вашето тело постепено ќе ги согорува маснотиите во текот на денот додека живеете нормален живот, гледате телевизија, читате, работите во канцеларија или само одмарате.

Пред сѐ, треба да ја нанесете термалната крема, потоа позиционирајте го појасот и стегнете го стомакот стоејќи две минути.

Потоа појасот нека остане на Вас уште осум минути додека ги вршите Вашите секојдневни активности. Можете да го отстраните после десет минути. Верижната реакција која ги согорува маснотиите е започната и ќе продолжи до три часа.

Доколку сте лице кое спортува додека го носите појасот, ќе ја помножите брзината со која губите тежина по пет пати.

Величини:

S, M, L, XL, XXL

Понудата вклучува:

1 x појас Reduform + ПОДАРОК Reduform крема

 

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Reduform”