Master Copper

Master Copper -тава за готвење

1,480.00ден

Browse Wishlist
  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Ви ја претставува уникатната тава Master Copper.

Најновиот производ од тавите кои не се лепат.

Можете да ја ставите во рерна, Се се лизга како свила и без масло, ништо не се лепи, се загрева за само 10 секунди.

Master Copper е одлична тава за печење како на скара, за печење во рерна, за брзо пропржување, пржење, за суво печење, дури и фламбирање.

Не содржи политетрафлуороетилен (PTFE) и перфлуорооктаноинска киселина (PFOA).

Готвите здраво и благодарение на тавата Master Copper хранливите состојки остануваат во приготвената храна.

Издржува сѐ благодарение на чистиот 100% бакар.

Никогаш не се гребе и храната никогаш не се лепи.

Лесна е за чистење и може да се мие во машина за садови.

Одговара на електрична рингла,керамичка, плин и индукција.

 

Понудата вклучува:

-1 x Master Copper Тава Ф28 cm + подарок книга со  вкусни рецепти.

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Master Copper”