Livariz

Livariz,  спреј и крема против проширени вени со природни состојки.

1,980.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Livariz спреј и крема е нов козметички производ проектиран и развиен од страна на фармацевтската куќа Eternelle Pharma.
 
Livariz спреј ви дава чувство на олеснување затоа што го намалува отокот и тешките нозе, грчевите и трпнењето во нозете, ја подобрува микроциркулацијата.
Сето ова без хируршка интервенција и без употреба на дрога или други опасни производи.
Livariz се темели на криноген технологија.Она го забрзува протокот н акрв и ја намалува температурата на третитаното место.  Благодарение на “мраз ефект” во тоа време се чувствува олеснување во нозете, што дава свежо чувство. Можете да го користите неколку пати на ден за чувствувате  свежина и олеснување на кожата.
Спрејот се нанесува на кожата ма одалеченост од 15-20cm.
Спрејот се нанесува на најкритичните делови од нозете и после тоа се размачкува на површината на нозете кај што се отечените вени највидливи..
Спрејот можете да го нанесувате два пати на ден.
Препорачуваме наутро и навечер.
После нанесувањето на спрејот ке осетите ладно по нозете и тоа е сосема нормално.
Кремот со нежно масирање нанесете го на местото каде претходно сте ставиле спреј.
Понудата вклучува:
1xLivariz спреј 100 ml
1x Livariz крема 100 ml- ГРАТИС

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Livariz”