Dragon’s Blood cream

Крема змејска крв

990.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Dragon’s Blood  кремата е хидрогликолен екстракт од смола од дрвото Кротон лехлери која има повеќе корисни својства за третман на кожа. Потврден ECOCERT. Смолата е високо ценета поради неговата лековита активност благодарение на тоа што содржи хидрохлорид и таспин таспин во алкалоидот.

И антиоксидантната активност поради високиот присуство на Протоанцианидини, кои се 20 пати посилни од витаминот Ц и 50 пати посилни од витаминот Е.

Dragon’s Blood е индицирана за  нега  на лицето и телото :

– Анти-стареење.

– Анти-слободни радикали.

– Третман на чувствителна кожа

– Пред и пост третмани за бременост (превенција на стрии)

Додавањето на Алое Вера од органско земјоделство, масло од шипинка и маслиново масло, витамин Б, ретинол и витамин Е и навлажнувачки фактор и хидролизирана соја го зголемуваат нејзиниот ефект.

Dragon’s Blood  е идеален за зрели кожи, чувствителни кожи, како и мрсни и оние со нечистотии

Нанесете го во секое време од денот на кожата прво осигурајте се дека е чиста и сува. Се шири со меки кружни масажи за да се впие во кожата.

Ќе бидете пријатно изненадени кога после употреба ќе откриете дека   вашата кожа станува  свилено мазна. Нејзиното пакување гарантира дека производот останува во добра состојба до крај на рокот на употреба.

Козметички производ за надворешна употреба.

Се чува вон дофат на деца. Не содржи парабени или минерални масла.

Поради нејзините природни состојки, чувајте ги подалеку од светлина и топлина. Состојки означени * се од органско земјоделство.

Понудата вклучува:

1 x Dragon’s Blood крема 100 ml.

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Dragon’s Blood cream”