Celltone

Celltone-природна крема со екстракт слуз од полжав  за нега на лице и тело

1,980.00ден

Категорија:
  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Celltone-природна крема со екстракт слуз од полжав  за нега на лице и тело ,

-борба против брчки

-акни и белези од акни

-стрии

-лузни

Изгореници

-старечки пеѓи

-измазнување лифтинг

-Флеки

-Регенерација на кожата.

 

Благодарение на многуте активни компоненти во својот состав, кремот ги зајакнува природните функции на кожата и делува врз нејзината целосна регенерација. Слузата од полжав има силни антиоксидантни и антибактериски карактеристики. Таа ја регенирира кожата, ги измазнува брчките  и создава заштитен слој кој ја задржува влагата и на кожата и дозволува да дише.

Овој ефект се должи на алантоинот, гликонската киселина, колагенот и еластинот кој се содржат во слузата од полжави.Ефикасно делува на третман на изгореници на кожата, старински флеки, лузни, акни како и сите други проблеми и недостатоци со кожата.

Погоден е за мажи и жени со полни 18 години

 

Понудата вклучува:

1 x  Celltone 50 ml крема за нега на лице и тело

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Celltone”