Caviar cream

Крема без масло – за сите видови на кожи

1,480.00ден 990.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Овој липопротеин крем со хијалуронска киселина, алое вера и витамини, во својот состав вклучува рафиниран екстракт од кавијар, едно од богатствата со непроценлива козметичка вредност што ја има морето.

Екстрактот од кавијар е комплетен коктел од чисти и концентрирани морски материи кои значително го поддржуваат процесот на подмладување на кожата. Поседува исклучително висока содржина на есенцијални амино киселини, пептидни структури, протеини, есенцијални масни киселини, јод и елементи во трагови кои создаваат извонредна регенерација на кожата.

 

Инструкции за употреба: нанесувајте на чистата кожа на лицето и вратот, било во текот на денот или во текот на ноќта, со нежна кружна масажа додека не се апсорбира целосно. Нејзината апликација по утринскиот туш е многу препорачлива, бидејќи ќе ја остави кожата на лицето опуштена и хидрирана, подготвувајќи ја за примена на шминка или секојдневни активности.

 

Мерки на претпазливост: избегнувајте ја неговата употреба за време на продолжено изложување на сонце. Избегнувајте контакт со очите.

Само за надворешна употреба.

Се чува вон дофат на деца.

 

Понудата вклучува:

 

1 x Caviar cream 50 ml

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Caviar cream”