Baba de Caracol cream

Крeма против лузни, стрии, брчки и флеки по телото.

990.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Orange Care Baba de Caracol е резултат на најновите откритија во козметичката област. Тоа е мулти-цел третман за лице, раце и телото што обезбедува длабока и постојана регенерација на кожата. Неговата моќна моќ за поправање се заснова на комбинација на активатори за обновување кои се подготвени да дејствуваат таму каде што се најпотребни:

 

– Алантоин: ги поправа и регенерира ткивата

– Гликолна киселина: обезбедува природен пилинг кој ја обновува и подмладува кожата

– Колаген и еластин: од суштинско значење за затегнатоста и цврстината на кожата

– Витамини и протеини: ја омекнуваат кожата

 

Секојдневната употреба помага во зачувување и обновување на ткивата на кожата со извонредни резултати во третманот на: Ознаки на кожата и несовршености (точки, лузни од лузни и помали лузни), стрии, фини линии на лицето и брчки, сувост и расечена кожа.

 

Начин на нанесување: Нанесете два или три пати дневно на темелно исчистената кожа со мека масажа. Мерки на претпазливост: избегнувајте ја неговата употреба за време на продолжено изложување на сонце. Избегнувајте контакт со очите. Само за надворешна употреба.

 

Понуда вклучува:

 

1 x Orange Care Baba de Caracol cream 50 ml

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Baba de Caracol cream”