Чорапи со компресија

1,780.00ден

  • Опис
  • Коментари(0)

Опис

Чорапите со компресија овозможуваат еластично стегање на нозете, најдобра превенција и помошно средство за ослободување од болки во нозете и проблеми со циркулацијата.

Притисокот што го забрзува протокот на крвта помага болните и проширени вени да се нормализираат. Имаат градуирана компресија  со притисок на глуждот,  кај листот  за нормално функционирање на крвната циркулација.

Зголемениот притисок кој го создаваат  овозможува соодветен   ефект за Вашата нога, ја забрзува крвната циркулација и го враќа венозенот во нормала.

Меки и мазни се при допир со кожа за дополнителна удобност.

  • Понудата вклучува: 

1 пар чорапи црни + 1 пар чорапи месо боја ГРАТИС+ крема 100 ml за нега на стапала и нозе ГРАТИС

  • Димензии: S 36-39 ; M 40-42 ; L 43-45

Коментари

Нема сеуште коментари.


Бидете први да коментирате за “Чорапи со компресија”